Obavijest o provedbi nacionalnog ispita iz Geogafije
Autor: Marina Držanić, 27. 11. 2019.

Poštovani,

obavještavamo vas da se provedba nacionalnoga ispita iz Geografije planirana 29. studenoga 2019. godine odgađa.

Takva odluka donesena je:

-        zbog aktualnoga stanja u hrvatskome obrazovnom sustavu – redovita nastava se i dalje ne održava u svim školama zbog štrajka radnika u školama

-        zbog pedagoško-psiholoških razloga – nije opravdano odmah nakon štrajka provoditi nacionalno ispitivanje

-        zbog nastave Geografije –  učenici su do sada (zbog neodržavanja redovite nastave) imali manji broj sati nastave Geografije (od sati predviđenih nastavnim planom)

-        zbog organizacijskih razloga po nastavku održavanja redovite nastave – za provedbu ispitivanja predviđena su dva školska sata te bi nastava pojedinih predmeta opet bila neodržana.

Iz navedenih razloga provedba ispita iz Geografije bit će početkom drugoga polugodišta – 24. siječnja 2020. godine.

Svi su materijali spremni za slanje u škole (redoviti ispiti, ispiti na jezicima nacionalnih manjina i ispiti s prilagodbom ispitne tehnologije).

Pravodobno ćemo vas obavijestiti o daljnjemu tijeku provedbe ispita.

Zahvaljujemo na dosadašnjoj suradnji i razumijevanju.

Srdačan pozdrav,

Stručni tim za provedbu nacionalnog ispita iz Geografije u OŠ