Poziv za sudjelovanje na Večeri matematike
Autor: Marina Držanić, 5. 11. 2018.

Poziv za sudjelovanje na Večeri matematike

Uoči Večeri matematike koja će se održavati u brojnim školama i vrtićima diljem Međimurja u Osnovnoj školi Sveta Marija održat će se 07.12.2018. s početkom u 17:00sati i ove godine odlučili smo dodatno animirati učenike i roditelje na ovaj događaj i na sudjelovanje.

Učiteljica matematike Ivana Lukša Peranec i učitelji razredne nastave zadali su učenicima zadatak da taj dan nacrtaju ili izrade svog zamišljenog Matematičkog svemirca uz pomoć roditelja. Smiju se koristiti svim geometrijskim likovima i tijelima, a na učenicima i roditeljima je da pokažu svoju kreativnost, originalnost i urednost u radu. Smije se crtati flomasterima, bojicama, kemijskom olovkom ili izrađivati od žice, kutijica, gline, kolaža ili nekog drugog materijala tj. čime god učenici i roditelji žele.
Na sudjelovanje pozvani su svi učenici naše škole od drugog do osmog razreda, a najbolji radovi bit će i nagrađeni prigodnim nagradama.

Krajnji rok za prijavu za Večer matematike je srijeda 01. prosinca. Znači 07.12. na samoj Večeri matematike komisija će odlučiti koji su radovi najbolji i neki od učenika će moći uživati u slatkom poklonu tako da se svakako isplati malo potruditi i dati mašti na volju. I naravno pozivamo vas dođite na Večer matematike i igrajte se s nama!