Uspjeh naših matematičara u MAT ligi
Autor: Marina Držanić, 5. 11. 2018.

“MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu te poticanja zajedništva i timskog rada.” piše osnivačica lige Maja Zelčić, prof. matematike.

Ove školske godine naša škola drugi put sudjeluje u ovom natjecanju, a omogućila nam je to škola bez čije podrške nebi mogli realizirati ovo natjecanje jer se plaća 60 kn po kolu (ukupno ima 4.kola).
Zato najljepše zahvaljujemo OŠ Sveta Marija.
Sudionici natjecanja MAT lige, 1. kolo, su naši učenici polaznici matematičke grupe dodatne nastave iz matematike od 5. do 8. razreda uz mentorstvo učiteljice Ivane Lukša Peranec. Puni volje za usvajanjem matematičkog znanja i željni timskog rada njih četvero natjecalo se sa 312 učenika iz cijele Hrvatske i postigli su odlične rezultate!
Najbolji uspjeh do sada imali su: učenica iz 5. razreda Leonarda Gašparić, učenica iz 6.razreda Ana Strbad, učenik iz 7.razreda Nikola Mustač i učenik iz 8.razreda Gabriel Kvakan te su osvojili 12.mjesto od 78 ekipa.
Čestitke svim sudionicima, a posebno našima najboljim matematičarima te im želimo jednako uspješan plasman i u preostalim kolima MATlige!