ZAŠTITA I SPAŠAVANJE
Autor: Marina Držanić, 3. 11. 2016.

Područni ured Državne uprave za zaštitu i spašavanje Čakovec svake godine provodi akciju u sklopu programa" Nacionalne edukacije djece u području zaštite i spašavanja" u kojoj se učenici poučavaju osnovama ponašanja u slučaju elementarnih nepogoda.  Učenike 1.a i 2.a razreda je 2. studenog 2016. godine gospodin Ferid Kašmo iz Područnog ureda Državne uprave uz pomoć policajca Spomenka Gojseka iz PP Prelog  upoznao što trebaju činiti u slučaju požara, poplava potresa i drugih elementarnih nepogoda. Učenici su sa zanimanjem slušali predavanje i aktivno sudjelovali( pitali, odgovarali, navodili znane primjere, raspravljali). Na kraju su predavače nagradili pljeskom. Za uspomenu su se još željeli fotografirati i to ispred policijskog kombija.

Učiteljica. Marija Bobić