11. NAŠ MALI KAJ
Autor: Marina Držanić, 2. 12. 2014.

Osnovna škola Mursko Središće i ove je godine bila domaćin manifestacije očuvanja kajkavskog izričaja naziva Naš mali kaj. Ovo je već jedanaesta godina održavanja manifestacije, a organizatori ponosno ističu da se svake godine broj škola koje čuvaju kulturu i jezik davnih dana povećava. Ove su godine sudjelovali  i učenici naše škole i to u četiri različite kategorije.

Učenica Adriana Komorski sudjelovala je na glazbenom natječaju Pesma zvoni i predstavila se pjesmom Sveta Marija, učenica Viktoria Gašparić sudjelovala je  na literarnom natječaju Zviraju reči pjesmom Pod zvezdam, učenik Antonio Štefić svoje je fotografsko umijeće usavršavao sudjelovanjem na fotografskom natječaju Međimurski zdenci, a učenice Lea Žvorc, Patricia Pavlic i Viktoria Gašparić pokazale su svoje znanje u poznavanju starih već pomalo izgubljenih riječi u kvizu Smo kaj pozabili? Cjelodnevno druženje bilo je ispunjeno kvalitetnim kreativnim radionicama i zabavom.

Priloženi dokumenti:
Pod_zvezdam_Viktoria_Gasparic.doc (20.00 KB)