Terenska nastava učenika
Autor: Marina Držanić, 14. 4. 2022.

Učenici sedmih i osmog razreda u čakovečkom Centru za kulturu gledali su 13. travnja 2022. francuski igrani film "Uvijek svoja". Film je to o odrastanju, sazrijevanju, obiteljskim i školskim problemima, a u glavnoj ulozi je 13-godišnja Aurora. Aurorin život nije nimalo jednostavan jer je svakodnevno suočena s raznim očekivanjima njene okoline: dobre ocjene u školi, popularnost, ljepota. Uz sve to Aurora je tvrdoglava, prkosna, oštra jezika i beskompromisnog stava prema životu, dečkima, roditeljima i prijateljima. Na kraju ipak sve dođe na svoje.

Toga dana posjeti smo i Muzej nematerijalne baštine Riznica Međimurja. Muzej  je to orijentiran  na očuvanje, interpretaciju i promociju međimurske baštine obuhvaćajući nasljeđe, tradiciju, usmenu predaju, znanja i vještine (Umijeće izrade tradicijskih dječjih igračaka s područja sjeverozapadne Hrvatske , Međimurska popevka – tradicijski napjev Međimurja,Tradicijsko lončarstvo na području SZ Hrvatske, Tradicijsko umijeće izrade čipke na području Svete Marije, Umijeće izrade tradicijske pokladne maske pikač, Umijeće izrade nakita – božićnog lustera na području sjeverozapadne Hrvatske, Umijeće vađenja zlata – zlatarenje u Međimurju...).

Fotogalerija