Zelena čistka 2022.
Autor: Marina Držanić, 29. 3. 2022.

Učenici i učitelji naše škole su se već treću godinu zaredom uključili u akciju čišćenja digitalnog otpada, Zelena čista koja je dio svjetske kampanje World Cleanup Day 2022.

Sudjelovanjem u ovoj akciji djeca i mladi, ali i odrasli, naučili su kako brisanjem nepotrebnih digitalnih datoteka, ali i usvajanjem održivih online navika možemo smanjiti rasipanje električne energije pa tako i emisije ugljičnog dioksida. Omogućavanjem ovakvog iskustvenog učenja kroz digitalno čišćenje kao jedne od inovativnih metoda i svakako aktivnosti u duhu globalnog obrazovanja, stekli su nove kompetencije za promjenu svakodnevnih navika u skladu s održivim razvojem, što smatramo ključnim za stasanje u aktivne građane odgovorne prema sebi, svojoj lokalnoj pa tako i globalnoj zajednici kojoj pripadaju.