Dan planeta Zemlje
Autor: Marina Držanić, 22. 4. 2021.

22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje. U cijelom se svijetu obilježava s jednakim ciljem – razmišljanjem i djelovanjem u smjeru smanjenja čovjekovog štetnog učinka na okoliš.

Naši su učenici također prepoznali potrebu očuvanja okoliša te su se sa svojim učiteljicama uključili u proslavu rođendana našoj planeti integriranom nastavom. Učenici predmetne nastave ove su godine u tom danu sudjelovali djelomično u online obliku, raznim oblicima nastave koji su bili povezani s obilježavanjem današnjeg dana. Učenici razredne nastave provodili su razne aktivnosti u svrhu buđenja svijesti o potrebi brige za okolišom. Crtali su, bojali, pjevali, čitali pjesmice, uređivali pano, pisali i crtali poruke planetu Zemlji, gledali crtani film o Danu planete Zemlje. Čak su i reciklirali plastične vrećice i izrađivali nove uporabne predmete. Svi su s veseljem surađivali u osmišljenim aktivnostima i time doprinijeli očuvanju našeg planeta. Dio toga možete vidjeti u fotogaleriji: