I u našu školu ide Dabar
Autor: Marina Držanić, 20. 11. 2020.

Dabar je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja. Posebnost natjecanja je u tome da svakom djetetu omogućuje jednostavno sudjelovanje u online okruženju.
Sudjelovanjem u natjecanju učenicima se želi pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova, već izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine dinamičnijim i uzbudljivim.
U natjecanje Dabar, koje se već pet godina odvija u Hrvatskoj, naši su učenici uključeni od samog početka, a ove godine su se uključili i naši učenici razredne nastave i učenik 4. razreda Antonio Kvakan je ostvario veliki uspjeh i među 10% najboljih učenika je.

Čestitamo svima a posebno našem Antoniju!