Mali čuvari baštine
Autor: Gorana Šavora Peter, 16. 10. 2020.

Učenici 2. a razreda ove su godine naši mali čuvari baštine. Djeluju u sklopu izvannastavne aktivnosti na kojoj uče o starinskim običajima, a sada su se našli u ulozi istraživača jela koja su se kuhala kad su naše bake bile mlade. Odlučili su uz pomoć učiteljice Biserke Poljak i kuharice Snježane Poljak pripremiti kukuruznu zlevanku s orasima ili kako ju zovemo  u Svetoj Mariji - kuruzna cicvara. Učenici su donijeli potrebne sastojke – kukuruzno brašno, ulje, mlijeko, vrhnje, orahe, lješnjake,  jaja i šećer, učiteljica potrebno posuđe, a kuharica nam je sve stavila peći. Pažljivo su promatrali svaki korak pripreme i pomagali. Na kraju su se svi počastili ukusnom i mirišljivom cicvarom i zaključili da su i naše bake nekad pripremale fine kolače od jednostavnih sastojaka.

Učiteljica Biserka Poljak