Nastavak pregleda za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole
Autor: Marina Držanić, 5. 5. 2020.

Poštovani roditelji/staratelji,

11.5.2020. nastavljamo s pregledima za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole.

Pregledi su prilagođeni trenutnoj epidemiološkoj situaciji i preporučenom načinu rada.

Radi dogovora o terminu dolaska i uputa o načinu provedbe pregleda kontaktirat će Vas  medicinska sestra.

Pregledavat će se samo djeca koja nemaju povišenu tjelesnu temperaturu niti respiratorne tegobe (šmrcanje, kašalj, kratkoća daha). Roditelj/staratelj u pratnji također ne smije imati povišenu temperaturu ni respiratorne tegobe.

Molimo da  na pregled dođete točno na zakazani termin. U pratnji djeteta može biti samo 1 osoba (roditelj ili staratelj). Preporučamo da nosite zaštitnu masku. Dijete ne nosi masku.

Popunjavanje zubne putovnice kod stomatologa te vađenje krvi i urina neće se provoditi do daljnjega.

Izabranim liječnicima obiteljske medicine i pedijatrima ne treba ići radi popunjavanja upitnog listića.

Na pregled preporučamo donijeti otpusna pisma, medicinske nalaze ako dijete boluje od neke kronične bolesti, nalaze logopeda i/ili psihologa te ako ima Rješenje o tjelesnom oštećenju. Svakako donijeti na uvid cjepnu iskaznicu.

Prije ulaska u čekaonicu školske medicine djetetu i pratnji biti će beskontaktno  izmjerena tjelesna temperatura te u slučaju povišene tjelesne temperature neće biti primljeni na pregled.

Roditelj će prije pregleda ispuniti Izjavu o riziku od zaraze SARS-CoV-2.

Ukoliko želite promjenu termina ili ne možete doći na pregled na dogovoreni termin molimo da nas kontaktirate telefonom ili na mail adrese:

Marija Ivanović, dr.med., specijalist školske medicine

GSM: 098 90 95 951
e-mail: marija.ivanovic@zzjz-ck.hr

Slađana Mumlek Kornet, bacc.med.techn.
TEL:
GSM: 098 921 83 30