Međunarodni dan obitelji
Autor: Marina Držanić, 22. 5. 2019.

Međunarodni dan obitelji ustanovila je Glavna Skupština Ujedinjenih naroda, 1993. godine i preporučila da se od 1994. godine takav dan održava svake godine, te postane tradicijom koja je posvećena obitelji. Tako je Dan obitelji u svijetu po prvi puta obilježen još 1994. godine.
Obilježavanjem toga dana svake godine u svibnju želi se naglasiti važnost koju međunarodna zajednica pridaje obiteljskom životu i obitelji kao osnovnoj zajednici u društvu, širom svijeta.

Mi smo ga obilježili gledanjem filma 'Instant obitelj' u srijedu 15. svibnja u večernjim satima (početak filma je bio u 18.30 sati).

Filmsku večer za učenike su priredile učiteljice Paula Dvorski Vilaj i Ivana Lukša Peranec

Priredila: Paula Dvorski Vilaj, Ivana Lukša Peranec