Pismo za Majčin dan
Autor: Marina Držanić, 14. 5. 2019.

Svjetski dan pisanja pisama obilježava se 11. svibnja. Učenici 3. a razreda s učiteljicom Marijom Bobić u četvrtak 9. svibnja sudjelovali su u pisanju pisama majci kako bismo očuvali tradiciju pisanja rukopisnih poruka. Iako pomalo zaboravljena aktivnost, pisanje pisama vraća nas posebnom obliku komunikacije s nama  dragim osobama kojima su namijenjena pisma. Svakodnevno komuniciramo porukama (SMS, e-mail, društvene mreže…), no, pismo je opipljivo i već zbog samog rukopisa je odraz naše osobnosti.

Svake godine, druge nedjelje u svibnju u svijetu se obilježava dan posvećen majkama. Svjetski dan pisanja pisama i Majčin dan bili su poticaj učenicima da napišu najljepše pismo do sada-pismo majci. Uzeli su u ruke olovku i odvojili vrijeme za svoju majčicu. Ljubav prema majci je nešto neprocjenjivo i nezamjenjivo.

Školska knjižničarka

Vlasta Horvat