ŠKOLSKO PRVENSTVO U ŠAHU
Autor: Marina Držanić, 1. 4. 2019.

Organizator : OŠ Sveta Marija i učiteljica Ivana Lukša Peranec Suci : gospodin Danijel Kralj i Stjepan Strbad, Mjesto : učionica matematike Datum : 28.03.2019. U 17h u učionici matematike susreli su se učenici izvannastavne aktivnosti Šah i održalo se natjecanje u tri kola po razinama učenici od prvog do četvrtog razreda i učenici od petog do osmog razreda, posebno djevojčice i dječaci. Iz nižih razreda prvi je bio Karlo Peter, drugi Luka Kuzmić, a treći Noa Jurić, kod djevojčica najbolja je bila Katarina Kostel, druga Leonarda Gašparić, a treća Izabela Stanko. Učenik Josip Štrok bio je prvi kod dječaka, Jakov Poljak drugi, a Gabrijel Golubić treći. Bilo je mnogo pripetavanja i roditelji su s veseljem pratili napete borbe i koncentrirane igrače. Čestitamo svima na hrabroj borbi!