Matematičke igre
Autor: Marina Držanić, 15. 11. 2018.

U srijedu 14.studenog 2018. godine učenici koji polaze dodatnu nastavu iz matematike te neki učenici naše škole imali su posjet učenika iz OŠ Jože Horvata Kotoriba sa njihovom učiteljicom Karolinom Horvat Sačić. Bilo je to veselo druženje djevojčica. Sudjelovala je ukupno 21 djevojčica koje su bile podijeljene u 5 grupa (imena grupa izabrale su učenice same: SOVICE, MOZGIĆI, SMAJLIĆ, MATEMATIČARI, MATIŠE). Učenice su uživale u priređenim matematičkim igrama natjecateljskog karaktera. Najprije  su se učenice upoznale i učiteljice su im pokazale kako se igra prva igra „Pogodi tko ili što sam?“. Nakon toga učenice su smišljale zadatke koristeći sve četiri računske operacije, a da rješenja budu podaci vezani za OŠ Sveta Marija. Posljednja igrica bila je vezana uz djelitelje i višekratnike te pravila djeljivosti nekog broja. Atmosfera je bila radna i poticajna,  učenice su si međusobno pomagale i vidjelo se da uživaju u rješavanju tih vrsta zadataka. Na kraju su proglašeni i najbolji iz skupine SOVICA. Svi smo uživali u finim klipićima i cedeviti te slatkim bombončićima koje nam je poklonila učiteljica OŠ Jože Horvata Kotoriba!