ZAŠTITA I SPAŠAVANJE u PŠ DONJI MIHALJEVEC
Autor: Marina Držanić, 10. 11. 2017.

Područni ured Državne uprave za zaštitu i spašavanje Čakovec u suradnji sa policijom svake godine provodi akciju u sklopu programa „Nacionalne edukacije djece u području zaštite i spašavanja“  u kojoj učenike 1. i 2. razreda poučavaju  osnovama ponašanja u slučaju elementarnih nepogoda. Područnu školu Donji Mihaljevec , odnosno učenike 1.b i 2.b razreda, 7.  studenog 2017. godine posjetili su gospodin Ferid Kašmo iz  Područnog ureda Čakovec DUZS i policajac  Spomenko Gojsek iz PP Prelog. Učenike su upoznali s mogućim nesrećama i nepogodama kod kuće i u školi ( potres, poplava, požar, pirotehnička sredstva ) i kako se treba ponašati u tom slučaju. Učenici su aktivno sudjelovali navodeći primjere iz svog okruženja. Učenici su dobili promidžbeno-edukativan CD i radne listove. Ono najbitnije što su učenici usvojili iz ovog susreta jest da je u bilo kojem slučaju najbolje nazvati broj 112.

Učiteljica Ljubica Blažon