Dječje enciklopedije – Sve na jednom mjestu
Autor: Marina Držanić, 2. 11. 2017.

Mjesec hrvatske knjige je tradicionalna nacionalna kulturna manifestacija posvećena hrvatskoj kulturnoj riječi. Cilj joj je promicanje hrvatske knjige i čitanja. Program ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige, koji se tradicionalno obilježava od 15. listopada do 15. studenoga, posvećen je enciklopedistici, Sve na jednom mjestu.

U četvrtak 26. listopada školsku knjižnicu posjetili  su učenici 3. b  razreda. Povod je bio sat knjižnično – informacijskog odgoja i obrazovanja koji sustavno provodi knjižničarka škole. Učenici su učili o enciklopedijama, kako se služiti njima te brzo i uspješno pronaći informacije koje su im potrebne.  Pokazali su veliki interes u otkrivanju novih znanja stoga će se druženje i učenje u školskoj knjižnici nastaviti.

Školska knjižničarka

Vlasta Horvat