VATROGASNA VJEŽBA
Autor: Marina Držanić, 7. 9. 2017.

Prvi dan nove školske godine započeo je himnom i dobrodošlicom ravnatelja Damira Bendelje.

Kako bi početak protekao što uzbudljivije pomogli su vatrogasci iz Svete Marije i Donjeg Mihaljevca. Nakon što su učenici preuzeli svoje udžbenike i pozdravili se s prijateljima i razrednicima održana je vatrogasna vježba.

U matičnoj školi učenici su bili u svojim razredima kad su začuli vatrogasne sirene i mirno su se uputili prema izlazu kako bi se zajedno sa svim učiteljima i djelatnicima škole okupili na školskom igralištu. Tamo im je gospodin vatrogasac održao kratko predavanje o mjerama u slučaju požara u školi, a također prezentirano im je gašenje vatre pjenom i vodom.

Slično je bilo u područnoj školi u Donjem Mihaljevcu, ali nakon održanog kratkog predavanja, učenici su se iskušali u baratanju vatrogasnim crijevom. Budući da se većina učenika u slobodno vrijeme bavi vatrogastvom, odlično su svladali rukovanje vatrogasnom opremom.

Djelić atmosfere pogledajte u fotogaleriji: http://os-sveta-marija.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=103