Projekt PEARLS
Autor: Marina Držanić, 3. 7. 2017.

Održana radionica za stručne suradnike i ravnatelje – PEARLS

26. lipnja 2017. u OŠ Orehovica održan je stručni skup Sprječavanje ranog napuštanja obrazovanja pomoću inkluzivnih strategija. Skup je bio namijenjen stručnim suradnicima i ravnateljima osnovnih škola. Na projektu PEARLS, s Agencijom za odgoj i obrazovanje kao hrvatskim predstavnikom, sudjeluju OŠ Orehovica, OŠ Kuršanec i OŠ dr. Ivana Novaka Macinec te su predstavnici tih škola bili predavači i voditelji radionica na skupu.

Sudionicima je bio predstavljen projekt od strane predstavnika AZOO-a, Nevenke Lončarić-Jelačić i Tomislava Ogrinščaka, a stručni suradnici i učitelji iz triju navedenih škola predstavili su nam module i materijale razvijene u okviru projekta PEARLS kroz tri cjeline – ˝Složeno poučavanje˝, ˝Pripadanje˝ i ˝Škola kao okruženje za učenje˝.

Projekt PEARLS, osim Hrvatske, okuplja i organizacije iz Njemačke, Rumunjske, Mađarske i Turske. Prema AZOO-u, cilj je projekta ˝osposobljavanje odgojno-obrazovnih djelatnika za rad u školama da bi se na temelju upotrebe metoda i načina rada za prevenciju ranog napuštanja školovanja poboljšali uvjeti rada u školama za učenike i učitelje, stručne suradnike i ravnatelje˝.

Osim što je na skupu bilo poučno, na inovativnim radionicama smo se zabavili i kroz kreativne aktivnosti smo unaprijedili svoje vještine potrebne za uspješni rad u školi.

Janja Škoda, pedagoginja