Kulturna baština i turizam zajedno
Autor: Marina Držanić, 7. 3. 2017.

Učenici izvannastavne aktivnosti Mladi građani i etno baština i voditeljica aktivnosti Romina Volar od početka školske godine rade na projektu „Kulturna baština i turizam zajedno“ u sklopu Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo. Rade na projektu osmišljavanja nekog oblika turističke ponude za posjet kulturnoj baštini Svete Marije. Nakon razrade svih faza projekta, pozvali su u posjet učenike Povijesne grupe OŠ Jože Horvata Kotoriba. Zajedno su posjetili Zavičajnu zbirku „Josip Hunjadi“, Udrugu „Svetomarska čipka“ te prostore naše škole. U Zavičajnoj zbirci vidjeli su pregršt predmeta koji se odavno ne koriste, a u Udruzi „Svetomarka čipka“ mogli su vidjeti kako se čipka plete, ali i izrađuje cvijeće od krep – papira. Posjetili su i prostore naše škole. Bilo im je i zabavno i edukativno što možete vidjeti u našoj galeriji slika.