VUČJE SRCE
Autor: Marina Držanić, 9. 11. 2016.

U utorak 8. studenog 2016. godine učenici 1.,3. i 4. razreda matične i područne škole posjetili su kazališnu predstavu Vučje srce u Centru za kulturu u Čakovcu.Predstava je bila u izvođenju Kazališne družine Pinklec i Zavoda federacije Ljubljana.Temelj za priču je u stvarnom životu vuka Slavca kojeg je proučavala skupina slovenskih biologa.Kao mladi vuk Slavco je  bio prinuđen da kao samostalna životinja pronađe svoj novi životni prostor. Društveni život vukova sličan je ljudskoj obitelji. Vuk i vučica partneri su cijeloga života. Kazališna družina Pinklec ispričala nam je kroz razne tehnike kazališta sjena i  uz obilje neobične glazbe ovu neobičnu priču.Učenici su sa velikim zanimanjem pratili događaje na pozornici, uživeli su se u priču, čak su i urlicima dozivali vuka. Na kraju su glumce nagradili velikim pljeskom.