Prvašići zavirili u svijet bajki
Autor: Marina Držanić, 27. 10. 2016.

I ove školske godine, 18. listopada, u Mjesecu hrvatske knjige (15. listopada-15. studenoga), učenici 1. a razreda sa svojom učiteljicom Marijom Bobić posjetili su školsku knjižnicu. Učenici su se upoznali sa školskom knjižničarkom, knjižnicom te knjižničnom građom. Nakon upoznavanja pričali smo o bajkama i odlučili malo zaviriti u svijet mašte čitajući omiljenu Crvenkapicu. Bajke braće Grimm, već dvije stotine godina, obožavaju djeca diljem svijeta. Čitanje ili slušanje bajki dobrodošlo je u svim situacijama. Slijedio je i zadatak, nacrtati omiljeni lik iz pročitane bajke, koji im nije bio nimalo težak te su se odmah primili posla i izražavali svoja likovna umijeća. Na kraju našeg druženja prvašićima su uručene njihove članske iskaznice i posuđene prve knjige. Veselimo se budućim zajedničkim druženjima u knjižnici.

Školska knjižničarka

Vlasta Horvat

A kako je bilo pogledajte u fotogaleriji ...http://os-sveta-marija.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=90