Pale sam na svijetu i 1.a u školskoj knjižnici
Autor: Marina Držanić, 11. 3. 2016.

U petak 11. ožujka 2016. učenici 1.a razreda posjetili su školsku knjižnicu kako bi se upoznali s dječakom iz Danske koji  se jednog dana probudio i shvatio da je sam na svijetu. Učenici su doznali kako se Pale osjećao kad je bio sam, što je sve radio, gdje je sve bio te koga se zaželio na kraju priče. Sreća koju je Pale osjećao bila je svakog trenutka sve veća i veća jer ne postoji bolji osjećaj da možeš raditi sve što ti srce poželi, a da te zbog toga nitko ne kazni. No, ipak Pale je poželio da uz sebe ima i prijatelje, svoje roditelje. Zaključili smo da nije lijepo biti sam. Svako dijete uz roditelje treba imati i prijatelje kako bi mu život bio ispunjen radošću.

Iako su učenici tek prvašići i tek se upoznaju s likovima iz svijeta bajki i priča pokazali su iznimno znanje pročitane lektire.

Školska knjižničarka: Vlasta Horvat