Dječji tjedan (6. - 12. listopada 2014.) obilježava se diljem Hrvatske
Autor: Marina Držanić, 7. 10. 2014.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva Naša djeca (DND).

Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana. Ove godine Dječji tjedan počinje danas, 6. listopada 2014. kada se obilježava Međunarodni dan djeteta - i završava u nedjelju, 12. listopada 2014.

I ove će se godine diljem Hrvatske za djecu organizirati razne akcije i aktivnosti. Uz brojne tradicionalne aktivnosti ove godine pokrenut će se nova AKCIJA „DAJ 10 ZA DJEČJA PRAVA U SVIJETU“ na inicijativu Društva Naša djeca Opatija, a u okviru obljetnice 25 godina usvajanja Konvencije UN-a o pravima djeteta. Ovom akcijom potičemo osnovna DND da u Dječjem tjednu obilježe ovu važnu obljetnicu akcijom „Daj 10 za dječja prava u svijetu“. Pozivaju se djeca da na velikom platnu, na kojemu su prethodno nacrtana dva dlana s kartom svijeta, ostave svoje otiske dlanova, ime i poruku. Aktivnost se provodi na otvorenom pa svoje poruke i otiske dlanova mogu ostaviti i prolaznici. Platno/plakat može se u Dječjem tjednu (ili povodom Dana Konvencije u studenom, 20.11.) izvjesiti na vidnom mjestu gdje ih svi mogu pročitati ili ga djeca mogu uručiti predstavnicima vlasti u lokalnim zajednicama.

i u našoj školi se obilježava dječiji tjedan, i to izradom plakata i prigodnim radionicama.