Aktivnosti u školskoj knjižnici povodom Valentinova
Autor: Marina Držanić, 13. 2. 2014.

Nadolazeći Dan zaljubljenih, Valentinovo, obilježili smo aktivnostima u školskoj knjižnici. Održana je kreativna radionica izrade knjižnih označivača (bookmarkera, straničnika) povodom Valentinova "Čitanje uz lijepi straničnik još je bolje i privlačnije", a svi izrađeni straničnici izloženi su u knjižnici.

Školska knjižnica Osnovne škole Sveta Marija organizirala je i popularnu akciju pisanja i odašiljanja ljubavnih pisama za učenice i učenike škole. U petak 7. veljače u školskoj knjižnici postavljena je „Ljubavna kutija“ koju su izradili i ukrasili učenici škole - članovi kreativne radionice knjižnice. Svi učenici mogu sudjelovati u pisanju ljubavnih pisama, misli, stihova i želja svojoj simpatiji ili dragoj osobi, prijateljici, prijatelju, učiteljici… Pisma će stići na željenu adresu u petak 14. veljače na Dan zaljubljenih.

Ovom akcijom želimo svim učenicima, pogotovo onima koji su malo i sramežljivi, ponuditi mogućnost izricanja lijepih misli i želja osobama kojima se to inače ne bi usudili reći.

„Sve što znamo o ljubavi jest da je ljubav sve!“

Svima želimo sretno Valentinovo!!!